Дунав успя да вземе много сладка победа с 3:1 срещу Монтана в пореден мач от кръга във Втора лига. Йордан Димитров отбеляза в 25-а минута. Мехди Уамри успя да изравни в 66-а минута. Преслав Петков отбеляза в 82-а, а Йордан Димитров довърши всичко с трето попадение в 86-а минута.

Домакините започнаха малко по-активно стигнаха до удар в 12-а минута. Той беше отправен от Тони Иванов, който обаче не уцели вратата на Ангелов.

В 25-та минута гостите обаче бяха тези, които взеха аванс. След хубав диагонален пас към Диян Димов, той свали топката за Йордан Димитров, който разстреля Петров за 1:0.

В 54-а минута Хади Бентебал беше изведен зад защитата на Дунав, но вратарят Ангелов излезе и парира опасността. В 56-а минута Миро Будинов стреля неточно.

В 66-а минута, все пак, Монтана успя изравни. След разбъркване в наказателното поле Мехди Уамри се пребори и изравни за 1:1.

В 82-а минута Дунав обаче отново взе аванс. След хубава контраатака Преслав Петков получи добро центриране, изпревари стража на Монтана и заби топката за 2:1. Четири минути преди края на мача Димитров направи 3:1.

Монтана - Дунав 1:3

Ето стартовите състави:

Монтана: 12. Петров, 16. Атанатос, 3, Михов, 14. Буров, 5. Ганев, 15. Пройчев, 7. Иванов, 8. Личев, 9. Уамри, 10. Айтов, 20. Бентебал

Дунав: 12. Ангелов, 77. Костадинов, 70. Вълчев, 22. Предев, 45. Хасан, 11. Димов, 66. Колев, 7. Тасков, 17. Комано, 20. Димитров, 23. Будинов;