Дунав Русе и Созопол завършиха наравно 2:2 в двубой от 21-ия кръг на Втора лига. Мачът бе изпълнен с обрати, а 37-годишният Мирослав Будинов спаси домакините от загуба четири минути преди края.

Дунав поведе още в 12-ата минута с гол на Йордан Димитров, който засече с крак центриране на далечната греда. Малко по-късно обаче Галин Димов изравни в средата на полувремето с удар по земя. Десет минути преди края гостите поведоха чрез Йоан Н’зи, но ветеранът Мирослав Будинов се превърна в герой, след като донесе точката на “драконите” с гол в 86-ата минута.

Равенството остави Дунав на осмата позиция с 28 точки, а Созопол е предпоследен с 19 пункта, като от началото на годината няма загуба - 3 равенства и една победа.