Дунав Русе победи с 2:1  Лудогорец II като гост в контролна среща между двата втородивизионни отбора.

Силният вятър в Разград затрудни и двата състава, а в 33-та минута Денислав Минчев откри за русенци с красив прехвърлящ удар от границата на наказателното поле.

След почивката отново Минчев беше близо до попадение, след като се справи с двама футболисти на Лудогорец, но при последвалия изстрел към вратата на домакините топката се отби от външната страна на мрежата.

Разградчани успяха да изравнят в 75-ата минута чрез Димитър Иванов, но малко преди края при контраатака Мирослав Будинов оформи крайното 2:1 за Дунав.

"Силният вятър до голяма степен попречи и на двата тима да покажат най-доброто, на което са способни. Представянето ни за този етап на подготовката бе прилично", коментира след края на първата проверка на разградчани през зимата старши треньорът Тодор Живондов.