Дунав Русе постигна страхотен обрат и победи с резултат 4:2 Спартак Плевен в последен двубой от 17-ия кръг в родната Втора лига. Срещата предложи изобилие от емоции и положения пред двете врати. Домакините пък показаха страхотен характер, след като губеха на почивката, но в крайна сметка стигнаха до крайния успех.

Капитанът на гостите Иво Върбанов стартира голомотошоу, след като откри в 15-ата, но Йордан Димитров изравни в 38-ата минута. Преслав Антонов отново върна преднината на плевенчани в 43-ата, а Димитров отново възстанови равенството в 65-ата минута от дузпа. Днес обаче беше денят Димитро, който оформи своя хеттрик и донесе пълния обрат в 68-ата минута. Теодор Костов пък оформи крайния резултат с красиво попадение в 77-ата минута.

С този успех Дунав се изкачи на десетата позиция с 22 точки, докато Спартак остава четвърти с 28 пункта. За русенци предстои домакинство на Арда на 1/16-финалите в турнира за SESAME Купа на България, а плевенчани приемат Локомотив София в същия турнир.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Спартак откри с първата реална голова възможност в двубоя. В 15-ата минута Стоян Предев върна топката към своя вратар, който обаче бе напуснал голлинията и само сантиметри разделиха русенци от това да си отбележат автогол. Последва ъглов удар, който бе изпълнен от Васил Шопов, а във вратарското поле капитанът Иво Върбанов изпревари Диян Димов на втория етаж и с глава прати топката във вратата на Цветелин Енчев – 0:1.

Домакините отговориха с добра комбинация в 19-ата минута, когато Никола Колев направи двойно с Йордан Димитров, след което стреля отляво в наказателното поле, но в аут.

Минута по-късно Дунав организира нова добра атака, която завърши с изстрел по тревата от дистанция на Диян Димов, но топката премина покрай лявата греда на Богомил Цинцарски.

Русенци съумяха да изравнят в 38-ата минута. Тогава Джан Хасан центрира от корнер в наказателното поле, където Йордан Димитров с чудесен плонж прати топката във вратата за 1:1.

Две минути преди края на първата част Спартак отново поведе в резултата. След неразбирателство в защитата на Дунав вратарят Енчев пипна с ръка върнатата от негов съотборник топка и последва  непряк свободен удар в близост до точката за дузпа. Шопов бутна леко кълбото към Преслав Антонов, който стреля от движение и след рикошет кълбото се озова за втори път във вратата на домакините.

В 52-ата минута Стефан Христов получи отляво, влезе в наказателното поле и стреля към вратата, но твърде слабо и в ръцете на вратаря Енчев.

Две минути по-късно гостите имаха страхотна възможност за трето попадение. Шопов проби отлично между двама играчи на Дунав и изведе в наказателното Антонов сам срещу вратаря Енчев, който обаче бързо скъси дистанцията и блокира удара, след което и улови топката.

В 58-ата минута отново комбинация между Шопов и Антонов завърши с изстрел по тревата на последния пред наказателното поле, но без проблеми за стража на домакините.

Дунав възстанови равенството в 65-ата минута. Вратарят на гостите Богомил Цинцарски не успя да хване едно балонно центриране, а след това препъна Джан Хасан в наказателното поле, а главният съдия отсъди дузпа в полза на русенци. Йордан Димитров се зае с изпълнението на наказателния удар и без проблеми реализира в обратния ъгъл за 2:2.

Минута след изравнителното попадение Преслав Антонов се озова очи в очи с Енчев и шутира към вратата, но топката мина покрай нея.

Домакините обаче бързо стигнаха до пълния обрат в 68-ата минута. Тогава Джан Хасан центрира отдясно в наказателното поле, а на втора греда Йордан Димитров засече с глава, топката се отби от десния страничен стълб, разходи се по голлинията, а след това и от левия. Накрая Димитров успя да стигне до кълбото и от съвсем близо го прати във вратата на Енчев за 3:2, като по този начин оформи и своя хеттрик.

Двадесет минути преди края на редовното време домакините имаха шанс за четвърто попадение, след като Димитров беше изведен отляво в наказателното поле, но стражът на плевенчани скъси бързо дистанцията и блокира удара на нападателя.

Дунав обаче не се спря дотук и все пак реализира четвърти гол в 77-ата минута. Димитров комбинира с резервата Теодор Костов в поливната на гостите, който напредна към наказателното поле и от сериозна дистанция нанесе страхотен удар, а в топката влетя в левия ъгъл на вратаря Енчев – 4:2.​

В 85-ата минута Спартак можеше да върне едно попадение, след като Шопов проби отляво в наказателното поле, стигна до аутлинията и центрира към втора греда, където резервата Боримир Карамфилов бе оставен сам и стреля към вратата, но пред точно пред голлинията Георги Вълчев застана и спаси сигурен гол.

До края на двубоя нов гол не падна и Дунав записа страхотна победа, която е шеста в актива им от началото на сезона.

FT | ДУНАВ РУСЕ – СПАРТАК ПЛЕВЕН  4:2

0:1 Иво Върбанов (к) 15'

1:1 Йордан Димитров 38'

1:2 Преслав Антонов 43'

2:2 Йордан Димитров (дузпа) 65'

3:2 Йордан Димитров 68'

4:2 Теодор Костов 77'