Лидерът в efbet Лигата Черно море завърши 0:0 с Дунав Русе в контролна среща, играна на стадион "Младост" във Варна. В срещата треньорът Илиан Илиев тества нов футболист - испанецът Дани Мартин. Роденият през 1997 година играч е ляв бек и стартира двубоя като титуляр.

В средата на първите 45 минути бе първото сериозно положение в срещата. Александър Веселински центрира от корнер, топката стигна до Атанас Илиев, който обаче не успя да нанесе хубав удар. След половин час игра домакините откраднаха топката, тя попадна у Атанас Илиев, който стреля от дистанция, но над вратата. В 36-ата минута Луис Пахама от гостите засече с глава топката след центриране в наказателното поле на Черно море, но изстрелът му беше неточен.

В 58-ата минута домакините можеха да открият резултата. Атанас Илиев изведе в отлична позиция Пабло Гарсия, който стреля по диагонал отляво, но топката премина встрани от вратата. В 62-ата минута Алекс Фернандес от Черно море стреля от дистанция фронтално срещу вратата на Дунав, но топката премина встрани от вратата.

Сетне Дунав можеше да вкара гол. Луис Пахама стреля много опасно от около 20-тина метра, но вратарят Християн Славков успя да избие топката. Четвърт час преди края вратарят на гостите Дамян Дамянов предотврати сигурен гол след като спаси опасен удар на Александър Веселински. В 78-ата минута Велислав Василев центрира отдясно в наказателното поле на Дунав, Кристо Яначков засече топката с глава, но тя се отби в напречната греда.

startphoto.bg
41 снимки

Стартов състав на Черно море: Християн Славков, Цветомир Панов, Влатко Дробаров, Пламен Аршев, Дани Мартин, Пабло Гарсия, Алекс Фернандес, Александър Веселински, Мишаел Алвес, Мартин Милушев, Атанас Илиев

Резерви: Велислав Василев, Кристо Яначков, Денислав Стойчев, Мартин Банев, Толга Мюрвет, Борис Стойков

По-късно днес от 15:00 часа на стадион „Тича“ Черно море ще играе втората си проверка за деня срещу Черноморец (Балчик).

До момента по време на зимната подготовка „моряците“ изиграха шест проверки. В първата Черно море отстъпи на Фарул в Констанца с 0:2. След това варненският тим надделя над Черноморец Бургас с 2:0.

По време на лагера в Турция Черно море загуби с 0:1 от Слован Либерец, и завърши наравно с Днипро-1 (2:2), Спартак Кострома (1:1) и Беса (Северна Македония) – 0:0.

В неделя 11 февруари Черно море ще представи отбора срещу Добруджа, като спарингът е насрочен за 16:00 часа.