Дунав не успя да победи Локомотив Горна Оряховица в последната си контрола от лятната подготовка. Мачът на стадион “Дунав” завърши 0:0.

Преди началото на мача бяха представени футболистите, които ще защитават цветовете на Дунав през новото първенство на Първа професионална лига.

С аплодисменти бяха посрещнати и новите попълнения – вратарят Филип Димитров, Георги Динков, Борислав Балджийски, Александър Александров, Даниел Пехливанов, Ахмед Ахмедов, Глаусио Да Силва и Светослав Ковачев.

Старши треньорът на “драконите” направи две промени в стартовия състав в сравнение с последната контрола – победата с 3:2 над “Черноморец” (Балчик).

Вместо Божидар Васев като ляв краен бранител започна Преслав Петров, а Светослав Ковачев замени Александър Александров на дясното крило и единайсеторката придоби следният вид: Станислав Антонов, Христо Лемперов, Мартин Ковачев, Георги Динков, Преслав Петров, Красимир Станоев, Петър Патев, Светослав Ковачев, Борислав Балджийски, Бранимир Костадинов и Ахмед Ахмедов.

През по-голямата част от срещата играчите на Дунав владееха инициативата, организираха по-опасни атаки от съперника си и създадоха доста положения пред вратата на гостите, които обаче не успяха да реализират.

В 4-та минута Ахмед Ахмедов шутира към вратата на “железничарите”, но ударът му бе твърде лек и вратарят спаси. Пет минути по-късно, Бранимир Костадинов центрира отляво, но Ахмедов не успя да засече топката.

В 35-та минута Костадинов стреля с глава, но топката мина на сантиметри от вратата на горнооряховци и излезе в аут. Пет минути преди края на първата част, Борислав Балджийски шутира силно от около 22 метра, но топката попадна в ръцете на стража на Локомотив.

На полувремето Малин Орачев направи три промени – Филип Димитров застана на вратата вместо Станислав Антонов, а Иван Коконов и Глаусио да Силва заместиха Христо Лемперов и Ахмед Ахмедов.

Пет минути след подновяването на играта се откри първата възможност пред бразилеца Глаусио Да Силва. Новото попълнение на “драконите” стреля опасно, но топката прелетя над вратата на гостите. Малко след това Георги Динков отправи изстрел с глава, след центриране от корнер, но ударът му премина встрани от целта. В 65-ата минута ситуацията се повтори, но този път изстрелът на централният защитник бе блокиран от вратаря на Локомотив.

20 минути преди края на мача Малин Орачев направи още няколко промени. Терена напуснаха Бранимир Костадинов, Красимир Станоев, Преслав Петров и Светослав Ковачев, а на техните места се появиха Даниел Пехливанов, Виктор Сандес, Христо Попадийн и Нассим Зитоуни.

В 80-та минута Иван Коконов стреля силно от средна дистанция, но ударът му премина покрай вратата на Локомотив.

Дунав открива новото първенство на Първа професионална лига идния петък, 20 юли от 18:30 часа с гостуване на Витоша Бистрица.

Дунав: Станислав Антонов (46 – Филип Димитров), Христо Лемперов (46 – Иван Коконов), Мартин Ковачев, Георги Динков, Преслав Петров (70 – Христо Попадийн), Красимир Станоев (70 – Виктор Сандес), Петър Патев, Светослав Ковачев (70 – Нассим Зитоуни), Борислав Балджийски, Бранимир Костадинов (70 – Даниел Пехливанов), Ахмед Ахмедов (46 – Глаусио Да Силва).