Дунав победи с 3:2 Черноморец Балчик в четвъртата си контрола от лятната подготовка. Мачът се игра на стадион "Димитър Бурков" в Търговище. Головете за "драконите" отбелязаха Бранимир Костадинов, Петър Патев и Светослав Ковачев.

Успехът бе втори за възпитаниците на Малин Орачев след този над Ботев Гълъбово с 4:1. Проверките с Етър и Витоша Бистрица завършиха наравно – 1:1 и 2:2, като мачът с бистричани бе прекратен в 75-та минута заради проливен дъжд над стадиона в Севлиево.

Старши треньорът Малин Орачев започна проверката със следния състав: Станислав Антонов, Христо Лемперов, Мартин Ковачев, Георги Динков, Божидар Васев, Красимир Станоев, Иван Коконов, Александър Александров, Борислав Балджийски, Бранимир Костадинов и Ахмед Ахмедов.

Първото полувреме мина под диктовката на "драконите" и те се оттеглиха на почивка с гол преднина. Още в 3-та минута играчите на Дунав организираха опасна атака, но стигнаха само до корнер пред вратата на Черноморец.

Бранимир Костадинов откри резултата за "драконите" в 14-та минута. След хубава атака Борислав Балджийски намери Костадинов в наказателното поле и той не сгреши – 1:0.

След три минути Балджийски шутира силно, но топката премина встрани от вратата на Черноморец. В 22-та минута играчите на Малин Орачев организираха добра атака започната от Балджийски, преминала през Ахмедов и завършена от Костадинов, но топката бе блокирана от защитник на втородивизионния тим.

Малин Орачев извърши четири промени на почивката – на местата на на Станислав Антонов, Александър Александров, Христо Лемперов и Иван Коконов се появиха Филип Димитров, Христо Попадийн, Петър Патев и Станислав Ковачев.

Юношата на Дунав Веселин Добрев, който ще играе под наем в Черноморец Балчик през новия сезон пък се появи на вратата на новия си отбор.

В 52-та минута резултатът "драконите" удвоиха резултата. След изпълнение на корнер пред вратата на Черноморец, топката прелетя над всички в наказателното поле, последва изстрел на Костадинов, Добрев спаси, но при добавката Петър Патев бе безпогрешен – 2:0.

Три минути по-късно Малин Орачев предприе още две смени – Преслав Петров и Виктор Сандес влязоха на местата на Божидар Васев и Борислав Балджийски. В 58-та минута Бранимир Костадинов имаше възможност да вкара втория си гол в мача, но след удара му топката премина много близо до страничната греда на вратата на Черноморец. Две минути по-късно и пред Ахмед Ахмедов се откри възможност за гол, но топката отново не намери целта.

В 60-та минута бразилецът Да Силва влезе на мястото на Ахмедов. Малко след това играчите на Черноморец намалиха резултата – след центриране от корнер последва удар, Красимир Станоев изби топката от голлинията, но при повторното центриране топката попадна във вратата на Дунав.

В 66-та минута Мерт Нуриев и Мартин Илиев влязоха на местата на Красимир Станоев и Бранимир Костадинов.

Пет минути преди края на мача играчите на Черноморец изравниха резултата след спорна ситуация, в която реферите можеха да отсъдят засада. В самия край на мача Светослав Ковачев донесе победата на "драконите" – 3:2.

Последната контрола на Дунав е на 13-ти юли от 18 часа срещу Локомотив Горна Оряховица. Мачът е на стадион Дунав и ще бъде официално представяне на отбора преди новия сезон на Първа професионална лига.