Дунав Русе победи с 2:1 Шумен в мач от 28-ия кръг на Североизточната Трета лига. Срещата се игра на основното игрище на комплекса в русенския квартал „Здравец“.

Домакините започнаха по-активно и изнесоха играта в половината на шуменския тим веднага след първия съдийски сигнал на рефера Деян Павлов. Те отбелязаха гол във втората минута чрез Преслав Петков, който бе намерен в наказателното поле на съперника и стреля веднага точно, но попадението бе отменено заради засада.

В 6-ата минута Джан Хасан засече топката с глава след центриране в наказателното поле на гостите, но вратарят Иван Иванов се намеси чудесно. В 26-ата минута при почти идентична ситуация отново шуменският страж предотврати попадение на Петков.

В 31-ата минута резултатът беше открит. Василен Марков бе най-съобразителен при центриране от ъглов удар и грешка на противниковия вратар, пращайки топката в мрежата с глава за 1:0.

В 37-ата минута и Джан Хасан материализира опитите си за отбелязване на гол. Той засече с глава центриране отдясно на Симеон Иванов за 2:0.

В добавеното време на първата част гредата попречи на Йордан Димитров да направи резултата класически след диагоналния му удар отляво.

Домакините продължиха да диктуват темпото и след подновяването на играта. След по-малко от 5 минути Джан Хасан уцели левия страничен стълб с шут от воле.

Пропускът обаче беше наказан от гостите, които в 53-ата минута си спечелиха дузпа след грешка на Цветелин Енчев и Юлиян Загоров намали от бялата точка за 2:1.

"Драконите" продължиха да атакуват, като най-активни в предни позиции бяха Огнян Николов, Йордан Димитров и Преслав Петков. Техните опити обаче не промениха резултата и срещата приключи 2:1.

Дунав Русе: Цветелин Енчев, Симеон Иванов /53 мин. - Мерт Тасим/, Преслав Папарков, Кристиян Маринов /59 мин. - Симеон Дочев/, Димитър Тодоров, Василен Марков, Диян Димов, Огнян Николов, Джан Хасан /53 мин. - Албер Силвиев/, Преслав Петков /84 мин. - Константин Митев/, Йордан Димитров.

Шумен: Иван Иванов, Стефан Стафанов, Евгени Стоянов, Юрий Юриев, Михаил Венков, Живко Герчев /63 мин. - Димитър Игнатовски/, Едис Ефрахим /46 мин. - Йордан Милков/, Дениз Кадир, Юлиян Загоров /80 мин. - Емре Мехмед/, Христо Станчев /63 мин. - Божидар Пенчев/, Алекс Наков.