Дублиращият отбор на Етър отстъпи с 1:4 като гост на Дунав в контрола. Младите надежди на „виолетовите” играха добре, имаха своите положения в оспорвания мач и не заслужаваха загуба с такъв резултат.

Етърци започнаха много добре мача, Калоян Митев отправи хубав удар, а Байдаков стреля над гредата.

Домакините обаче поведоха в 22-ата минута, когато Александър Кирилов овладя топката, премина през двама защитници и с удар покрай плонжа на вратаря откри.

Шест минути по-късно след центриране отдясно Василен Марков отблизо удвои резултата за русенци.

Етър можеше да намали в 43-ата минута, когато след хубав изстрел на Христо Марков от пряк свободен удар топката се отби от гредата на домакините.

В самия край на полувремето след ново центриране отдясно Александър Кирилов прати топката в мрежата, но въпреки че търновци претендираха за нарушение в атака, голът бе зачетен.

Втората част започна с нов гол за Дунав, след като нападател бе затиснат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Джон Хасан от бялата точка вкара за 4:0.

В 66-ата минута реферът отсъди дузпа и за Етър, след като Димитър Байдаков бе съборен в пеналта. Самият Байдаков с техничен удар оформи крайното 4:1.