Дунав Русе победи с 2:0 Доростол Силистра в речното дерби от 24-ия кръг на Североизточната Трета лига. Срещата се игра на основното игрище на комплекса в русенския квартал „Здравец“.

За първи път и феновете се завърнаха по трибуните, като около 400 зрители наблюдаваха срещата.

Домакините започнаха по-активно и изнесоха играта в половината на силистренския тим още от първите минути. Така се стигна до 3-ата минута, когато подаване на Симеон Иванов намери в наказателното поле на съперника Джан Хасан, който не сгреши за 1:0.

В 28 мин. Димитър Тодоров напредна отляво, влезе в наказателното поле на Доростол и центрира, но Преслав Петков се забави и ударът му бе овладян от противниковия вратар Веселин Василев. В 33-ата минута отново Петков бе близо до ново попадение за Дунав. Левият страничен стълб обаче помогна на гостите, след като бързоногият футболист се бе измъкнал сам срещу стража на силистренския тим. Малко по-късно и Симеон Иванов надбяга противниковата отбрана, но изстрелът му мина от външната страна на десния стълб на вратата на Доростол.

Дунав Русе Доростол

източник: pr@fcdunav.bg

Втората част започна в по-спокойно темпо, като отново русенският отбор владееше повече топката. В 60-ата минута дунавци отбелязаха нов гол чрез Симеон Иванов, който добави топката в противниковата мрежа след удар на Преслав Петков, но се оказа, че е бил в засада и попадението беше отменено. В 77-ата минута и Йордан Димитров, който се завърна в Русе след няколко години в чужбина и тежка контузия, пропусна да увеличи резултата, след като елиминира вратаря Василев, но бранител от състава на гостите изби топката пред гол линията. В 86-ата минута все пак Джан Хасан успя да излъже бранител в наказателното поле на „Доростол“, след което бе фаулиран. Йордан Димитров превърна дузпата, отсъдена от рефера Кристиян Тодоров, в гол за 2:0.

Въпреки опитите на дунавските нападатели резултатът до края остана непроменен и „Драконите“ се поздравиха с 12-ия си успех в шампионата.

Състав на Дунав Русе: Винченцо Ангелов, Мерт Тасим, Василен Марков, Преслав Папарков, Димитър Тодоров, Диян Димов, Симеон Дочев /62 мин. – Албер Силвиев/, Огнян Николов /75 мин. – Константин Митев/, Джан Хасан, Преслав Петков /80 мин. – Дани Бонев/, Симеон Иванов /75 мин. – Йордан Димитров/.

Състав на Доростол Силистра: Веселин Василев, Теодор Кирчев, Владимир Перчемлиев, Веселин Николаев, Илиян Илиев /57 мин. – Николай Тончев/, Сонер Хюсеин, Николай Николаев /90 мин. – Халил Джевдет/, Симеон Симеонов/90 мин. – Виктор Иванов/, Боян Николов /88 мин. – Преслав Стоянов/, Георги Щерев, Даниел Желев.