Дунав Русе надви с 2:0 Спартак Плевен в поредната си контрола преди началото на сезона в Североизточната Трета лига.

„Драконите“ изиграха нов силен мач, този път и във фаза защита, като не допуснаха през нито един момент в мача да стане по-напечено пред вратаря Винченцо Ангелов.

Попаденията паднаха през първата част, като русенци поведоха чрез Атанас Стамболов, а Симеон Иванов оформи крайното 2:0.

Дунав имаше възможност да направи резултата класически, ала гредата раздели Симеон Иванов от ново попадение. Именно страничните стълбове бяха верен другар на стража на гостите Валентин Галев след почивката, като Диян Димов и Дани Бонев уцелиха напречния стълб.

В друга проверка, играна по-рано през деня на помощния терен към клубната база, юношите от Дунав U17 се наложиха убедително над състава на Локомотив Русе с 4:1 (2:0).

Голмайстори: Теодор Димитров, Кристиян Господинов, Ашли Шермин и Кристиян Кирилов