Дунав Русе победи новака в елита Ботев Враца с 3:1 в мач от 2-ия кръг на Първа лига. И двата тима стартираха с поражения в първите си срещи, а днес русенци бяха по-щастливи. Ахмед Ахмедов откри за домакините, Божидар Васев от дузпа удвои, а през втората част Балджийски беше точен за Дунав с първото си попадение за русенци в първенството. За Ботев точен беше Петър Атанасов.

През първата част в рамките на 3 минути Дунав направи резултата 2:0, след като Ахмедов откри в 27-ата минута след грешка на вратаря Кръстев, а малко по-късно Божидар Васев от дузпа направи резултата 2:0, наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Гаджев в наказателното поле на Ботев Враца при центриране на Балджийски.

През втората част Ботев Враца се върна в мача, след като в 56-ата минута Петър Атанасов с глава направи резултата 2:1 в полза на домакините. Малко по-късно Домовчийски пропусна да изравни резултата.

В 64-ата минута на двубоя Борислав Балджийски направи резултата 3:1, след като вратарят Кръстев не се намеси добре и допусна топката да влезе в мрежата му от пет-шест метра.

До края на мача въпреки опитите да се стигне до нови попадения в мача, това не се случи и Дунав записа първата си победа в първенството, а Ботев вече има две поражения от два мача.