20 октомври 2017 година се оказа денят на нулевите ремита в Първа лига. След като по-рано през деня в 13-ия кръг Пирин и Славия не успяха да си отбележат гол, същото сториха Дунав и Ботев на Градския стадион в Русе. Срещата със сигурност няма да живее дълго в спомените на феновете – тези на „драконите” не успяха да видят край на поредицата без успех в елита, докато Ботев сложи точка на серията от 4 поредни победи.

Срещата започна със съвсем различни обещания, като само след 43 секунди игра Ботев стигна до първия точен изстрел в срещата. Добра комбинация между Лъчо Балтанов и Тодор Неделев изведе последния на чиста позиция точно пред границата на наказателното поле. Националът натисна спусъка, като шутира право в сигурните ръце на вратаря Станислав Антонов.

„Драконите”, чийто фенове се отблагодариха по оригинален начин на доскорошния наставник Веселин Великов, имаха най-чистата ситуация за първото полувреме. Тя дойде в 18-ата минута, когато Христофор Хубчев изведе по отличен начин Божидар Васев отляво по атаката. Крилото центрира прострелно, пред вратарското поле Миро Будинов се размина с кълбото и то се озова у Бирсент Карагарен при далечната греда. Бившият играч на Локомотив Пловдив стреля добре по диагонала и застаналият пред голлинията Йордан Минев трябваше да чисти. Васев веднага притича за добавка и от упор стреля безславно над гредата.

В 26-ата минута Юли Ненов от домакините до някаква степен застраши вратата на Иван Чворович, като отправи красив прехвърлящ удар от около 23-24 метра. Топката кацна върху мрежата зад напречната греда.

След паузата събитията не се промениха кой знае колко. Ботев държеше повече топката и имаше териториален превес, но без това да води до кой знае какви опасности. Дунав опитваше да действа по характерния си начин – чрез контраатаки,  които обаче не можеха да се похвалят с бързина и прецизност.

На този фон бе логично, че Дунав стигна до нелоша ситуация в 57-ата минута главно заради разсеяната игра в защита на противника. Пламен Димов доста непохватно реши да чисти с глава една изритана към наказателното поле висока топка. Защитникът го стори твърде слабо, а от границата на пеналта Карагарен я посрещна с мощно воле. Топката профуча опасно покрай левия стълб на Иван Чворович, който бе застинал на място.

Четвърт час преди края Тодор Неделев пропиля най-добрата ситуация изобщо в срещата. Васил Шопов игра твърде разконцентрирано в собствената си половина и подари кълбото на Неделев. Звездата на Ботев без забавяне се устреми напред, влезе в наказателното поле и когато всички очакваха гол, неговият шут се оказа насочен право в тялото на Антонов, който улови.

В самия край на мача Неделев получи още една възможност, този път от пряк свободен удар. В 89-ата минута той отправи силен, но не толкова прецизен шут към вратата на Антонов. Вратарят не се оказа склонен да рискува и предпочете да боксира, вместо да улавя.

С ремито Дунав събра 10 точки в своя актив и временно се изравни със Септември София на дъното. Ботев остава четвърти с 21 пункта, на три зад третия Левски. В следващия кръг Дунав приема у дома именно Септември, докато Ботев гостува на Пирин.

ДУНАВ – БОТЕВ ПЛОВДИВ 0:0

Дунав (4-2-3-1): Станислав Антонов – Михаил Милчев, Петър Патев, Олексей Ларин, Христофор Хубчев – Диян Димов /к/, Васил Шопов (84' - Карлос Ятоба) – Юлиян Ненов (69' - Бранимир Костадинов), Бирсент Карагарен (77' - Димитър Георгиев), Божидар Васев – Мирослав Будинов

Старши треньор: Пламен Донев

Ботев Пд (4-2-3-1): Иван Чворович – Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Лазар Марин – Серкан Юсеин (83' - Крум Стоянов), Лъчезар Балтанов /к/ - Тодор Неделев, Фелипе Бризола, Дуде Ндонгала (46' - Густаво Афонсо) – Фернандо Виана (63' - Стивън Петков)

Старши треньор: Николай Киров

Стадион: Градски стадион, Русе

Главен арбитър: Георги Давидов