С хеттрик на Тодор Неделев Ботев Пловдив обърна Дунав с 3:1. Гостите поведоха чрез Георги Динков, но пловдивчани стигнаха до пълен обрат под диригентската палка на своя лидер Тодор Неделев. За него това е втори хеттрик в кариерата му.

Още с първия съдийски сигнал домакините се настаниха в половината на русенци, но трудно стигаха до голови положения. Съперникът заложи на контраатаките и при една от тях спечели ъглов удар в 22-ата минута. Центрирането на Стефан Христов бе засечено с глава от Георги Динков и въпреки усилията на Аргилашки, топката влезе в мрежата му. Тодор Неделев изравни в 36-ата минута, след като бе изведен на отлична позиция от Тайлон и с премерен шут под гредата не остави шансове на Макенджиев. Второто полувреме започна отново с превъзходство за домакините, които имаха пълен контрол на терена. След няколко пропуска на Вутов и Тайлон, логично падна втори гол във вратата на Дунав в 62-ата минута. Отбеляза го отново Неделев и пак след пас на Тайлон, този път след атака отляво.

Попадението окрили „канарчетата”, които създадоха много работа за Макенджиев, но вратарят на Дунав се намесваше отлично. Стражът спаси шутове на Неделев, Вутов и Добрев. Едва в 87-ата минута той се предаде и пак след удар на Неделев от границите на наказателното поле. Звездата на гостите напредна отдясно, влезе навътре и с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на Макенджиев. След попадението в рамките само на една минута Добрев и Вутов пропуснаха да направят  победата още над Дунав още по-убедителна.

Съставите на двата отбора:

Ботев Пловдив: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Филип ван Арнем, Тодор Неделев, Антонио Вутов, Марко Перван, Тайлон;

Резерви: Янко Георгиев, Родни Клустер, Кристиан Добрев, Станислав Шопов, Радослав Терзиев, Лазар Марин, Антон Карачанаков;

Дунав: Благой Макенджиев, Георги Динков, Мартин Ковачев, Илия Мунин, Михаил Милчев, Диян Димов, Иван Селеменев, Александър Исаевски, Самир Аясс, Стефан Христов, Ахмед Ахмедов;

Резерви: Генадий Ганев, Ивайло Лазаров, Самуел Инкоом, Сандро Семедо, Фернандо Кавалканте, Кристиан Върбанов.