Двубоите от изминалия 29-и кръг на Първа професионална лига у нас определено ще се помнят. Акцентът определено бе върху дербито Левски - Лудогорец и домакинството на втория във временното класиране ЦСКА на Верея.

Сблъсъкът на стадион "Георги Аспарухов" бе решен в самия край на мача с изключителен гол от корнер на Клаудиу Кешеру. Така Лудогорец победи с 1:0 в София и добави нови три точки в похода си към поредна шампионска титла на България.

За "сините" това бе поредно поражение в първенството и тимът вече е четвърти с 50 точки в актива си.

Роси: Представихме се достойно, грешка е да се започва от начало всяка година

Сълзите на Митрев - това е Левски

Преследвачът ЦСКА разгроми Верея, макар и с доста променен състав заради проблемите с контузии.

"Червените" надвиха съперника си с лекота с 5:1 и имат 69 точки на второто място. Разликата с Лудогорец остава 6 точки.

Плюсовете и минусите за ЦСКА в разгрома над Верея

ЦСКА леко отвори очи

В третия двубой от 29-ия кръг на Първата шестица, Берое пречупи Ботев с 3:2. Победният гол бе дело на Борислав Цонев в 89-ата минута на мача.

Старозагорци държат третото място с 54 точки, а Ботев е пети с 45 в актива си към момента.

Мартин Камбуров с гол номер 201

Героят за Берое: Ще се борим докрай да запазим третото място

В група А на Втората осмица Славия победи като гост Пирин с 5:2, но мачът ще бъде запомнен и с инцидента с треньора на "белите" Златомир Загорчич. Той бе ударен с бутилка от трибуните, падна на земята и му бе оказана лекарска помощ.

С успеха Славия остава начело в класирането в тази група с 37 точки, на 3 от Черно море.

Отвратително! Нацелиха Загорчич с предмет на мача с Пирин

Отборът на Черно море също записа успех в 29-ия кръг. Варненци надвиха като домакини Витоша Бистрица с 2:0.

Витоша е последен в класирането с 9 точки и все още без победа през сезона, а трети в група А е отборът на Пирин с 29 точки.

Черно море привлече юноша на Спортинг Лисабон

Костадин Ангелов: Допускаме детински грешки

В група Б на Втората осмица в Първа лига футболистите на Локомотив Пловдив взеха ценен успех с 1:0 над Етър Велико Търново.

Победата донесе втората позиция към момента за пловдивчани в тази компания. Локо Пловдив е с 36 точки, на две от Септември, който е с 38.

Красимир Балъков за съдийството: Ужас!

Септември София пък се справи като гост на Дунав и записа победа с 2:0.

Дунав е с 22 точки и изостава на 2 от третия в Група Б Етър, който има 24 точки в актива си.