Дунав се наложи с 2:1 над Черно море в мача от 33-ия кръг на Първа лига (първа шестица). С победата "драконите" направиха сериозна крачка към Лига Европа. Ако Лудогорец триумфира с Купата на България, то русенци ще играят в баражите срещу седмия в класирането за участие в европейския турнир. Будинов в 17-ата и Бранимир Костадинов в 60-ата се разписаха за успеха на гостите, а Михаил Венков върна едно попадение за варненци в 55-ата минута.

Варненци получиха възможност да открият резултата още във 2-ата минута на срещата. След центриране на Тодор Паланков в наказателното поле, Мартин Костадинов успя да засече с глава, но топката мина встрани от вратата.

В 13-ата минута Дунав създаде и първото си опасно положение пред вратата на домакините. Мирослав Будинов с далечно центриране намери Шопов, който беше добре позициониран пред вратата на Черно море, но не успя добре нацели топката и Емил Михайлов улови.

Натискът на “драконите” даде резултат в 17-ата минута. Васил Шопов изведе в коридор Самир Аясс, той с едно докосване подаде към Будинов, който без проблем се разписа за 1:0 в опразнената врата.

Само две минути по-късно “моряците” имаха възможност да изравнят резултата. Иван Коконов нахлу в наказателното поле, стреля, но Антонов успя да избие топката, а след това Хубчев изчисти.

В 39-ата минута Деян Димов пропиля страхотна възможност да удвои за тима си. Будинов подаде отдясно към нахлуващия в наказателното поле капитан на “драконите”, който шутира, но топката мина над напречната греда.

Две минути преди края на първата част Костадинов опита успоредно подаване на голлинията към Кузма, но Антонов внимаваше.

Второто полувреме започна с два бързи гол за двата тима. В 55-ата Сукуп центрира в наказателното поле, там се намеси Искандар Джалилов, но прати топката право на пътя на Михаил Венков, който с мощен удар от воле изравни за тима си.

“Драконите” обаче успяха отново да поведат в резултата само пет минути по-късно. Шопов се измъкна от защитата на домакините и подаде към Костадинов, който се разписа за 2:1.

В 70-ата минута Дунав можеше да приключи интригата в двубоя, след страхотен шут от около 23 метра на Васил Шопов, който се размина на сантиметри от вратата на Михайлов.

Четири минути по-късно впечатляваща задна ножица на влезлия като резерва Валентин Йосков, можеше да върне варненци в мача. Ударът обаче мина малко над напречната греда.

Успехът на Дунав ги отдалечи на три точки пред Черно море и те запазват четвъртата си позиция с актив от 49 точки в първата шестица на Първа лига. Варненци остават на 5-ото място с 46 пункта.

Вижте съставите на двата тима:

Черно море: 33 Емил Михайлов , 22 Пламен Николов, 4 Михаил Венков, 73 Ондрей Сукуп, 84 Тодор Паланков, 6 Александър Цветков, 21 Георги Илиев , 17 Мартин Костадинов, 13 Иван Коконов, 70 Борислав Балджийски,  29 Марек Кузма

Дунав: 86 Станислав Антонов, 23 Христофор Хубчев, 22 Михаил Милчев, 5 Тейнур Марем, 66 Искандар Джалилов, 6 Самир Аясс, 11 Диян Димов, 10 Васил Шопов, 7 Бирсент Карагарен, 77 Бранимир Костадинов, 9 Мирослав Будинов