Дунав най-после счупи старозагорската прокоба. "Драконите" постигнаха първа победа в елита срещу тима на Благомир Митрев с 2:0 в мача от 22-ия кръг на Първа лига, който се игра на градския стадион в Русе.

Васил Шопов откри резултата в 39-ата, а Красимир Станоев удвои от дузпа в 61-ата минута на срещата.

Голмайстор на „драконите“ гръмна шампанското на Gong.bg

Така русенци взеха глътка въздух, след като успяха да се отлепят от дъното и вече заемат 11-ата позиция с 21 точки. Също така Дунав най-после прекъсна негативната серия от 6 мача у дома без победа. Верея пък вече за четвърти пореден път не успява да измъкне трите точки, като засега остава на 6-ото място с 31 точки.

“Драконите” диктуваха случващото се на терена през първото полувреме. Две минути след началото на срещата Красимир Станоев проби отляво и опита центриране, но в крайна сметка се получи изстрел. Богомил Цинцарски  обаче внимаваше.

Васил Шопов: Заслужихме си победата

Последва стрелба с глава на Maртин Ковачев след центриране на Шопов от корнер. Топката мина над вратата.

В 6-ата минута Карагарен проби отляво и центрира към точката на дузпата. Ковачев стреля, но ударът му бе спасен от вратаря.

В 19-ата минута Георги Андонов беше оставен непокрит в наказателното поле на съперника и стреля технично с глава, но топката мина покрай вратата.

В 27-ата минута русенци организираха добра атака. Завършващият удар на Красимир Станоев границата на наказателното поле обаче бе разочароващ.

Домакините продължиха с атаките. Най-чистото положение от началото на срещата дойде в 36-ата минута. Васев центрира към наказателното поле, където Васил Шопов стигна до топката и успя да я отклони с глава, но Цинцарски спаси.

Три минути по-късно „драконите” откриха резултата. Васил Шопов получи топката и напредна към наказателно поле. Последва удар от движение, топката се отби леко в тялото на Иванов и от страничната греда и мина под плонжа на Цинцарски.

През втората част гостите видимо се активизираха в търсене на изравнителното попадение.

В 50-ата минута Илиян Йорданов центрира опасно в наказателното поле. Топката изненада Танев и след като се отклони в тялото му, се насочи право към собствената му врата. Луков обаче реагира мигновено.

Донякъде интригата в срещата приключи, след като в 59-ата минута главният съдия Георги Давидов видя непозволени действия на Елиаш срещу Бирсент Карагарен, който падна в наказателното поле и отсъди наказателен удар в полза на домакините.

Красимир Станоев се разписа от „бялата точка” за 2:0. Цинцарски хвана ъгъла на изпълнението и закачи топката, но не успя да предотврати попадението.

В добавените минути на двубоя русенци създадоха още едно по-опасно положение, което можеше да завърши с гол. Мухамаду Н'Диайе проби отдясно и пусна към Юлиан Ненов, който стреля технично, но покрай гредата.

Вижте съставите на двата тима:

Дунав Русе: 1 Мартин Луков, 83 Христо Попадийн, 14 Божидар Васев, 16 Мартин Ковачев, 4 Петър Патев, 11 Диян Димов, 31 Красимир Станоев, 10 Васил Шопов, 7 Бирсент Карагарен, 77 Бранимир Костадинов, 9 Луис да Силва

Верея: 12 Богомил Цинцарски, 6 Иво Иванов, 4 Пламен Тенев, 21 Здравко Запрянов, 15 Костадин Слаев, 18 Георги Вълчев, 20 Венцислав Бенгюзов, 11 Илиян Йорданов, 77 Милен Танев, 17 Валери Домовчийски, 7 Георги Андонов