Дунав Русе отстъпи с 0:1 на последния в австрийското първенство Санкт Пьолтен. Единствения гол вкара Атанга в 70-ата минута от дузпа. Дунавци имаха няколко добри възможности преди почивката, но след това австрийският отбор тотално доминираше.

Димитър Георгиев имаше добър шанс на два пъти да се разпише. До края на първата част на два пъти Мартин Луков спасяваше вратата си, а също толкова се намеси след почивката и Станислав Антонов.

След мача старши треньорът на русенци Малин Орачев заяви, че е доволен от проверката и за играчите му е било един добър тест. Той добави, че в близките дни на проби в тима се очакват трима чужденци, които ще преминат проби.

Стартов състав на Дунав: Мартин Луков, Преслав Петров, Петър Патев, Мартин Ковачев, Христо Попадийн, Диян Димов, Красимир Станоев, Божидар Васев, Бранимир Костадинов, Васил Шопов, Димитър Георгиев.