Отборите на Дунав и Ботев Пд не успяха да се победят и завършиха 1:1 в мача от 24-ия кръг на Първа лига.

Домакините откриха в края на първото полувреме чрез Божидар Васев, а Тодор Неделев донесе точката на Ботев след точно изпълнение от дузпа в 55-ата минута.

„Канарчетата” пропуснаха поредна възможност да постигнат успех на този стадион над Дунав. До този момент единствената победа за Ботев като гост над „драконите” бе в Разград.

Ботев Пловдив показва познатия атакуващ футбол и за момента е част от трите тима (заедно с Левски и Септември), които са непобедени през пролетта. Пловдивчани записаха престижно 1:1 срещу Лудогорец в Разград, а освен това се поздравиха с победи над Славия (1:0) и Верея (4:0).

Неделев: В такива мачове не трябва да има Играч на мача

Николай Киров: Резултатът е справедлив

Неделев ще полее с шампанско юбилейния 60-и гол за Ботев

Киров след ремито с Ботев Пд: Абсолютно справедлив резултат

Двата тима не показаха нищо запомнящо се през първото полувреме, поне до 43-ата минута в срещата. Дунав Русе дочака своя миг, с първия си точен удар, след като гостите от Пловдив диктуваха случващото се на терена. Играчите на Людмил Киров бяха малко по-дисциплинирани и закономерно стигнаха до попадението в края на първата част.

„Драконите” получиха психологическо предимство с това попадение, отбелязано непосредствено преди почивката. В 43-ата минута отборът на Ботев Пд не успя да изнесе топката, Драгош Фирцулеску я пое отдясно, напредна и центрира остро, тя стигна до Ахмед Ахмедов на точката на дузпата, но нападателят не успя да отправи точен удар. Неговата грешка обаче поправи Божидар Васев с удар отблизо за 1:0.

След почивката Ботев Пд заигра още по-агресивно в опит да стигне до изравнителен гол. Именно това се случи в 55-ата минута от дузпа. Тодор Неделев реализира своя гол номер 60 с екипа на „канарчетата”.

Секунди преди това Васил Шопов опита да пробие в наказателното поле, Емин Ахмед извърши нарушение в наказателното поле, а главният рефер Ивайло Стоянов отсъди 11-метров наказателен удар. Тодор Неделев се нагърби с нелеката задача, за да реализира от дузпа за 1:1.

До края на срещата двата тима не успяха да пробият мрежите си. Феребори Доре прати топката във вратата на домакините в 74-ата минута, но нападателят беше в положение на засада при паса към него от страна на Тодор Неделев.

В заключителните минути Дунав Русе опита да наложи натиск, създаде няколко положения, които обаче не доведоха до резултата, който търсеха.

След 24 мача Ботев Пд заема 4-о място с 43 точки, докато Дунав Русе е на 13-а позиция с 19 пункта.

ДУНАВ - БОТЕВ ПД 1:1

Дунав Русе: Благой Макенджиев, Александър Исаевски, Георги Динков, Мартин Ковачев, Емин Ахмед (62-Петър Патев), Драгош Фиртулеску (78-Мартин Станкев), Свилен Щерев (88-Диян Димов), Христо Попадийн, Красимир Станоев, Божидар Васев, Ахмед Ахмедов

Ботев Пловдив: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Силва, Радослав Терзиев, Васил Шопов (90-Радослав Апостолов), Тодор Неделев, Атанас Зехиров (75-Станислав Шопов), Антон Карачанаков (46-Кристиан Добрев), Феребори Доре

Стадион: Градски, Русе

Съдия: Ивайло Стоянов, Петрич