Дунав Русе спечели с 4:3 гостуването си на втория тим на Лудогорец в последната зимна контрола, играна на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Ради Здравков допуснаха гол в началото на двубоя като се разписа опитният защитник Мартин Ковачев. В 20-ата минута обаче "орлите" успяха да възстановят равенството. Точен бе Томас Цвятков от дузпа.

Гостите реализираха още две попадения, Красимир Станоев изведе гостите напред от дузпа, а след него и Васил Шопов се разписа за 1:3. Малките лудогорци намалиха на 2:3 две минути преди да изтече редовното време на първата част, след като Бирсент Карагерен отбеляза автогол.

През второто полувреме Дунав вкара и четвърти гол, дело на бързоногото крило Юлиян Ненов. Мартин Милков оформи крайното 3:4. Малко преди попадението Денислав Александров излезе в чиста голова позиция, но заложи на силата на удара и пропусна.

"Радващо е, че създадохме много ситуации за гол, но за жалост пропуснахме голяма част от тях. Затова и резултатът е негативен за нас. Владеехме повече топката и разигравахме добре, от което сме доволни", коментира помощник-треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

Дунав Русе: Мартин Луков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Преслав Петров, Попадийн, Станоев, Димов, Шопов, Ненов, Карагарен, Клаудио

Резерви: Енчев, Милчев, Ларин, Хюсеин, Зитоуни, Сандес, Георгиев

Лудогорец 2: Васил Симеонов, Преслав Петров, Венцислав Керчев, Лъчезар Ковачев, Сердар Юсуфов, Олег Димитров, Ерол Дост, Доминик Янков, Светослав Ковачев, Томас Цвятков, Цветослав Петров (Дамян Дамянов, Андриан Димитров, Кристиян Китов, Тихомир Димитров, Иван Великов, Мартин Милков)/ БТА