Ботев Пловдив победи с категоричното 3:0 Дунав Русе в двубой от 26-ия кръг на Първа лига. След пропуски през първата част, през второто полувреме два гола на Жоао Пауло и един на Тодор Неделев направиха разликата. Гостите от Русе играха повече от прилично, но в крайна сметка загубиха.

След няколко сериозни пропуска пред вратата на Луков, се стигна до 17-ата минута, когато Луков разколеба Афонсо.

До почивката Жоао Пауло и Неделев не съумяха да се разпишат.

През втората част постепенно натискът на Ботев се засили и Жоао Пауло започна рецитала си в 68-ата минута, след като с точен диагонален удар не остави шансове на Луков. Веднага след гола Шопов не съумя да изравни резултата.

С великолепен удар от далечна дистанция Тодор Неделев направи резултата 2:0 в 75-ата минута, а четири минути по-късно Жоао Пауло фиксира крайния резултат.

Влезлият като смяна Стивън Петков направи на два пъти фрапантни пропуски пред вратата на Луков, което го лиши от гол в мача.

В крайна сметка Ботев победи заслужено с 3:0 и се приближи на 3 точки от четвъртия Берое с актив от 42 точки, а Дунав е на 12-то място с 21 точки.

Съставите на двата отбора:

Ботев: Чворович, Минев, Марин, Терзиев, Димов, Юсеин, Балтанов, Неделев, Кампос, Жоао Пауло, Густаво Афонсо

Дунав: Луков, Васев, Ковачев, Патев, Попадийн, Димов, Зитоуни, Шопов, Сандес, Карагарен, Костадинов

главен съдия: Ангел Баялцалиев