Берое разгроми с 4:0 като гост Дунав в мач от 20-ия кръг на Първа лига, който се игра на „Лудогорец Арена“ в Разград. Срещата се състоя пред празни трибуни заради наказание на русенския отбор. Берое тотално надигра своя съперник. Антон Карачанаков даде пренина на старозагорци още в 3-та минута. Отново Карачанаков бе точен от фаул в 59-та минута. Жуниор Мапуку направи резултата 3:0 в 69-та минута. Финландският нападател Виле Салмикиви също ще запомни официалния си дебют за Берое с гол, след като вкара в 80-та минута.

Националният селекционер на България Петър Хубчев изгледа мача от трибуните на "Лудогорец Арена".

Берое успя бързо да поведе в резултата. В 3-та минута старозагорци се възползваха от груба грешка в защитата на Дунав.  Жуниор Мапуку се пребори за топката с Петър Патев, след което пусна отличен извеждащ пас към Антон Карачанаков, който се възползва от грешката на Атанас Атанасов и изскочи сам срещу Мартин Луков, след което с премерен удар вкара топката във вратата му. При овладяването на топката от страна на Мапуку останаха съмнения за игра с ръка.

Дунав отговори в 12-та минута, когато Ндуйе Мойеци си отвори добре пространство в наказателното поле на Берое, след което стреля, но Душан Перниш спаси. Бирсент Карагарен стреля от фаул в 32-та минута, но топката премина встрани от вратата на Берое и излезе в аут.

Една от най-спорните ситуации през първото полувреме бе в 34-та минута в наказателното поле на Дунав. След центриране от фаул в наказателното поле на Дунав, останаха съмнения за нарушение на Искандар Джалилов срещу Жуниор Мапуку, но съдията Никола Попов не свири дузпа. Мартин Луков изпусна топката, а след намесата на защитник на Дунав тя бе избита в корнер.

Антон Карачанаков направи добър пробив в 35-та минута, а след това стреля, топката рикошира в защитник на Дунав и премина над напречната греда.

Юлиян Ненов стреля от фаул в 40-та минута, но право в ръцете на Перниш.

Антон Карачанаков стреля опасно от фаул в 50-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Мартин Луков.

Юлиян Ненов получи контузия в 53-та минута и бе сменен принудително от Бранимир Костадинов.

Дунав остана с човек по-малко в 58-та минута, когато Михаил Милчев бе изгонен с директен червен картон от съдията Никола Попов. Кохей Като пусна много добър извеждащ пас към Жуниор Мапуку, който изпревари Милчев и бе повален. Съдията Никола Попов показа директен червен картон на Милчев.

Берое удвои своята преднина в 59-та минута, когато Антон Карачанаков прехвърли стената и изпрати топката от фаул във вратата на Мартин Луков.

Минута по-късно Берое вкара трети гол. Карлос Охене пусна отличен извеждащ пас към Жуниор Мапуку, който бе изведен сам срещу Мартин Луков и с удар под плонжа на вратаря вкара за 0:3.

Берое организира нова добра атака в 68-та минута, когато Жуниор Мапуку подаде много добре към Карлос Охене, който излезе на добра позиция и стреля, но Мартин Луков с левия крак успя да изкара топката в корнер.

Берое направи нов пропуск в 74-та минута, когато Борислав Цонев центрира от фаул в наказателното поле на Дунав, където Венцислав Василев стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

Новото попълнение на Берое Виле Салмикиви влезе в игра в 76-та минута, когато смени Карлос Охене.

Васил Шопов стреля от границата на наказателното поле на Берое в 78-та минута, но над напречната греда в аут.

Берое вкара четвърти гол в 80-та минута. Жуниор Мапуку пусна отличен извеждащ пас към Виле Салмикиви, който остана сам срещу Мартин Луков и хладнокръвно реализира.

Ферарио Спасов пусна в игра в 81-та минута Денислав Станчев, който смени Антон Карачанаков.

Така Берое постигна много важна победа над пряк конкурент за място в първата шестица - Дунав. Берое е седми в класирането с 26 точки, докато Дунав е шести с 28 точки.

Дунав – Берое 0:4

0:1 Антон Карачанаков 3'

0:2 Антон Карачанаков 59'

0:3 Жуниор Мапуку 60'

0:4 Виле Салмикиви 80'

Дунав: 1. Мартин Луков – 66. Искандар Джалилов, 4. Петър Патев, 22. Михаил Милчев, 28. Атанас Атанасов – 11. Диян Димов (к), 6. Самир Аясс (61' - 5. Тейнур Марем) – 7. Бирсент Карагарен, 10. Васил Шопов, 94. Юлиян Ненов (53' - 77. Бранимир Костадинов) – 99. Ндуйе Мойеци (46' - 9. Мирослав Будинов)

старши треньор: Веселин Великов

Берое: 12. Душан Перниш – 21. Венцислав Василев, 6. Иво Иванов (к), 5. Асен Георгиев, 28. Веселин Пенев – 7. Мартин Райнов, 4. Кохей Като, 3. Карлос Охене (76' - 11. Виле Салмикиви) – 24. Матеас Делич (67' - 23. Борислав Цонев), 10. Жуниор Мапуку, 17. Антон Карачанаков (81' - 24. Денислав Станчев)