Дунав Русе елиминира третодивизионния ФК Кюстендил с 4:2 след изпълнение на дузпи и равенство 1:1 в редовното време и продълженията в предварителния кръг на турнира за SESAME Купа на България.

Тимът от Югозападната Трета лига ФК Кюстендил, който беше домакин на срещата, откри резултата в 30-ата минута с точен изстрел на юношата на столичния Левски Виктор Анастасов. Десет минути преди края русенци изравниха благодарение на щатния си реализатор Йордан Димитров, който засече подаване от дясно.

В допълнителните 30 минути двата тима не успяха да стигнат до голове и това наложи изпълнението на дузпи, за да се определи краен победител. Кюстендилци пропуснаха две дузпи – първата и четвъртата, докато за Дунав бяха точни всички изпълнители – Йордан Димитров, юношата на Черно море (Вн) Калин Георгиев, Мирослав Будинов и Джан Хасан.