Левски се класира за осминафиналите на Sesame Купа на България след победа с 3:1 като гост над Дунав Русе. Бразилски голове осигуриха продължаването напред в турнира на "сините", след като два пъти се разписа Рикардиньо (25, 45+1-дузпа), а едно попадение добави Роналдо в 55-ата минута. За "драконите" точен беше Георги Вълчев в 30-ата минута. Гостите играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме, след като в 52-ата минута Илиян Стефанов получи директен червен картон.

Треньорът на гостите Николай Костов имаше куп проблеми около окомплектоването на състава, след като не можеше да използва Уелтън, Цунами, Жереми Петрис, Хосе Кордоба, Николай Михайлов и Марин Петков. В навечението на мача нова травма получи Джавад Ел Джемили.

В следващия кръг Левски ще гостува на Хебър Пазарджик.

"Сините" имаха пълен контрол над срещата и стигнаха до гол в 25-ата минута чрез Рикардиньо. Пет минути след това Георги Вълчев се възползва от грешка на Пламен Андреев и изравни. В добавеното време на първата част главният съдия Владимир Вълков даде спорна дузпа за гостите, а Рикардиньо отново им даде аванс. В 52-ата минута Илиян Стефанов беше изгонен за удар срещу Калин Георгиев, а почти веднага след това Роналдо вкара трети гол. До края на мача Пламен Андреев на два пъти се отличи със страхотни спасявания.

startphoto.bg
97 снимки

Първата добра възможност за гол се откри пред гостите. Патрик-Габриел Галчев центрира от корнер в 7-ата минута, а на далечната греда Роналдо беше оставен непокрит, но от няколко метра не успя да намери очертанията на вратата. Малко след това Даниел Николов улови слаб удар на Келиан ван дер Каап.

В 10-ата минута Илиян Стефанов пресира Георги Иванов, което позволи на Рикардиньо да овладее топката и да подаде към Роналдо в наказателното поле. Бразилецът отправи удар, който беше блокиран от Георги Вълчев. Четири минути по-късно Дарлан опита удар от далечна дистанция, но не затрудни вратаря на домакините.

В 22-ата минута гостите, които днес играеха с жълти екипи, получиха право да изпълнят пряк свободен удар на около 22 метра от вратата. Дарлан застана зад топката и я прати опасно покрай целта.

"Сините" поведоха в 25-ата минута. Тогава Ван дер Каап изрита топката в половината на Дунав, където Георги Вълчев не действа добре и позволи на Рикардиньо да му отнеме. Бразилецът напредна, навлезе в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл матира Даниел Николов.

"Драконите" бързо се върнаха в мача и в 30-ата минута стигнаха до изравнителен гол. Пламен Андреев излезе неразчетено при центриране от корнер, а Георги Вълчев го изпревари и с глава от няколко метра вкара за 1:1.

Левски можеше отново да поведе в 34-ата минута. Виктор Любенов центирира отляво, а в наказателното поле Рикардиньо продължи към Асен Чандъров. Халфът успя да изпревари защитник и отправи слаб удар, като и Николов успя да закачи топката. Кълбото влизаше във вратата, но Джан Хасан успя да избие пред голлинията. Гостите продължиха да атакуват, като две минути след това Асими Фадига отправи силен шут от около 15 метра, но вратарят на Дунав изби в корнер.

39 снимки

В 43-ата минута "драконите" отново изпълниха корнер, като Джан Хасан центрира на близката греда, където Мирослав Будинов отправи удар с глава, който срещна тялото на Андриан Краев и излезе в нов ъглов удар.

Две минути след това Рикардиньо получи в наказателното поле, като при опита му за удар Георги Иванов направи шпагат, при който игра първо с топката, а след това закачи бразилеца. Главният рефер Владимир Вълков обаче посочи бялата точка, макар решението му да беше спорно. Потърпевшият застана зад топката и с удар в горния десен ъгъл вкара за 1:2.

В началото на второто полувреме "сините" останаха с човек по-малко. Калин Георгиев извърши нарушение срещу Илиян Стефанов, а при падането си нападателят удари с крак своя съперник. Това се оказа достатъчно за Владимир Вълков да покаже червен картон на Стефанов.

Това обаче не оказа влияние на столичани, които в 56-ата минута вкараха трети гол. Асен Чандъров пусна извеждащ пас към Рикардиньо, който напредна с топката потърси далечния ъгъл, но Николов успя да избие. Топката обаче се оказа в непокрития Роналдо и бразилецът не сбърка на празна врата.

В 67-ата минута Патрик-Габриел Галчев шутира от пряк свободен удар, като топката премина опасно над напречната греда. Осем минути след това Джан Хасан опита да изненада Пламен Андреев директно от корнер, но младежкият национал внимаваше и успя да избие.

В 84-ата минута Пламен Андреев на два пъти се намеси страхотно и спаси вратата си. Първо младокът отрази удар от малък ъгъл на Денислав Минчев, а секунди по-късно изби в корнер шут на Калин Георгиев от около 25 метра.

Дунав Русе - Левски 1:3

0:1 Рикардиньо (25)

1:1 Георги Вълчев (30)

1:2 Рикардиньо (45+1-дузпа)

1:3 Роналдо (55)

Дунав: 33. Даниел Николов, 45. Джан Хасан, 4. Георги Иванов (69 - 88. Димитър Тодоров), 77. Георги Вълчев, 22. Стоян Предев, 8. Кристиян Господинов (81 - 19. Теодор Костов), 34. Олег Димитров, 10. Калин Георгиев, 9. Мирослав Будинов /к/, 7. Симеон Вешев (69 - 11. Денислав Минчев), 23. Раел Лолала (81 - 27. Иван Колев)

Резерви: 69. Дамян Дамянов, 27. Иван Колев, 19. Теодор Костов, 21. Радослав Великов, 11. Денислав Минчев, 88. Димитър Тодоров, 99. Никола Тотев, 3. Милен Маринов, 18. Илия Миланов

Треньор: Мартин Ковачев

Левски: 1. Пламен Андреев, 4. Виктор Любенов, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Роналдо (82 - 21. Кристиян Йовов), 8. Андриан Краев /к/, 9. Рикардиньо, 14. Илиян Стефанов, 20. Асен Чандъров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 37. Дарлан, 97. Асими Фадига (90 - 77. Дейвид Михалев)

Резерви: 99. Иван Андонов, 10. Асен Митков, 11. Джавад Ел Джемили, 21. Кристиян Йовов, 77. Дейвид Михалев

Треньор: Николай Костов

Съдия: Владимир Вълков

Стадион: "Градски", Русе