Ботев Враца и Дунав не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в първия съботен двубой от десетия кръг на efbet Лига. Двубоят не предложи много интересни ситуации, като домакините могат да съжаляват повече за изпуснатата победа. Футболистите на Сашо Ангелов бяха по-активният отбор, но изпуснаха няколко изгодини ситуации, като и късметът не беше на тяхна страна, след като изстрел на Доминик Янков се отби от напречната греда.

Гостуването на русенци идва няколко дни след официалното обявление на президента Симеон Симеонов, че оттегля финансирането си към клуба.

Първата по-интересна ситуация дойде в 9-ата минута. Валери Домовчийски отправи удар от движение, след подаване на Илия Миланов, но топката излиза далеч в аут. В 16-ата минута отново Домовчийски стреля, но отново покрай вратата. Минута по-късно Стефан Христов получи добро подаване в наказателното поле, но при удара си загуби равновесие и Красимир Костов успя да изчисти в ъглов удар.

В 26-ата минута Ботев Враца пропуснаха страхотна възможност да излязат напред в резултата. Давид Рибейро засече с глава центриране на далечната греда от Даниел Генов, но Мартин Ковачев успя да избие пред голлинията и блокира удара.

Първото полувреме премина без сериозни положения и като цяло с равностойна игра на двата отбора.

В 51-ата минута резервата Доминик Янков удари горната греда. Младокът успя да се освободи от трима футболисти на Дунав в наказателното поле, след което отправи мощен удар, но топката се отби в напречната греда.

В 69-ата минута Георги Вълчев отправи опасен изстрел, но Благой Макенджиев спаси. Валери Домовчийски подаде на Даниел Генов в наказателното поле, а той отклони към свободния Вълчев. Той стреля в горния десен ъгъл, но Макенджиев изби с една ръка в ъглов удар.

Три минути по-късно домакините пропуснаха нова добра възможност. Удар на Доминик Янков премина покрай левия страничен стълб.

В 80-ата минута домакините пропиляха още една страхотна възможност за гол. Доминик Янков центрира в наказателното поле. Там Валери Домовчийски стреля с глава от два метра, но изстрелът му не намери очертанията на вратата.

В последните минути врачани продължиха да търсят гола, но до такъв така и не стигна.

Врачани събират 9 точки в актива си след това равенство на десетата позиция, докато Дунав са едно място по-нагоре с десет пункта. В следващия кръг Ботев гостува на Левски, но преди това има мач с Добруджа за Купата на България. Футболистите на Людмил Киров пък приемат шампиона Лудогорец, след мача си с ЦСКА 1948 за Купата.

БОТЕВ ВРАЦА – ДУНАВ 0:0

Стартови състави:

Ботев Враца (3-5-2): 33. Красимир Костов, 16. Апостол Попов (37. Венцислав Керчев 46'), 4. Ангел Лясков, 18. Илия Миланов, 7. Георги Вълчев, 6. Даниел Гаджев, 28. Христо Златински (8. Доминик Янков 46'), 9. Даниел Генов, 30. Валери Домовчийски (к), 11. Андреас Васев, 21. Давид Рибейро

Ст. треньор: Сашо Ангелов

Дунав (5-4-1): 21. Благой Макенджиев, 22. Михаил Милчев, 2. Самуел Инкоом, 18. Александър Исаевски, 29. Росен Колев, 16. Мартин Ковачев (к), 5. Любен Николов, 7. Ивайло Лазаров, 11. Диян Димов, 8. Свилен Щерев, 99. Стефан Христов

Ст. треньор: Людмил Киров

Гл. съдия: Валентин Железов, гр. Бургас

Стадион: „Христо Ботев“, гр. Враца