Отборът на Черно море загуби от Дунав с минималното 0:1 в първата контрола в родния футбол след паузата заради пандемията от коронавирус. Единственото попадение реализира Юлиан Ненов, който се разписа от дузпа за русенци в 65-ата минута. Срещата се игра на стадион “Тича” във Варна.

LAP.bg
18 снимки

В 7-ата минута Денислав Ангелов се пребори за една спорна топка в половината на гостите, нахлу в наказателното поле, но вместо да стреля, потърси пас към Петър Вуцов и сгреши. Малко След това Денислав Ангелов стреля с глава след центриране на Мартин Дичев, но над вратата.

В 25-ата минута Стефан Христов изведе Свилен Щерев, който намери Долапчиев в наказателното поле. Нападателят на Дунав стреля, но Иван Дюлгеров успя да парира удара.

В 34-ата минута Стефан Христов се озова на добра позиция и стреля, но покрай вратата.

Две минути по-късно Макенджиев сгреши с подаването, топката попадна във Велислав Василев, който се опита технично да го прехвърли, но топката срещна тялото на бранител.

Илиан Илиев прави една смяна на почивката. На мястото на Родриго Енрике влиза младият Николай Златев, който е роден през 2004 година.

След точно час игра Велислав Василев успя да вкара топката в мрежата на русенци, но голът не бе зачетен заради засада. Иначе варненци създадоха добра атака по десния фланг. Денислав Ангелов получи пас по крилото, нахлу в наказателното поле и потърси пас успоредно на вратата. Топката достигна до Николай Златев, който опита удар, но топката срещна крака на бранител.

В 65-ата минута Дунав поведе в резултата. Юлиян Ненов бе съборен в наказателното поле от Мирослав Енчев и главният рефер отсъди дузпа. Въпреки, че хвана ъгъла Иван Дичевски не успя да избие удара на Ненов за 1:0.

Пет минути след това Курьор отправи удар от границата на наказателното поле, но над вратата.

В 79-ата минута Денислав Ангелов проби отдясно и центрира по земя, но топката бе избира в корнер, след който не последва опасност.

Малко след това Велислав Василев пусна прецизен пас към Денислав Ангелов, който успя да стигне до топката и да отправи удар, но в тялото на вратаря.

До края на двубоя варненци създадоха няколко добри атаки, които обаче не успяха да завършат по най-добрия начин.

ЧЕРНО МОРЕ - ДУНАВ 0:1

0:1 Юлиан Ненов 65' (д)

Съставите на двата отбора:

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Мирослав Енчев, Димитриос Хантакиас, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Велислав Василев, Емил Янчев, Петър Вуцов, Родриго (46' - Николай Златев), Матиас Курьор, Денислав Ангелов

Старши треньор: Илиан Илиев

ДУНАВ: Благой Макенджиев (46' - Винченцо Ангелов), Александър Исаевски, Петко Цанков, Михаел Милчев, Диян Димов (46' - Росен Колев), Любен Николов, Ивайло Лазаров, Свилен Щерев (46' - Фернандо Калваканте), Митко Русанов, Стефан Христов, Григор Долапчиев

Старши треньор: Людмил Киров