ЦСКА се издъни неочаквано в Русе, завършвайки 1:1 с Дунав в мач от 7-ия кръг в efbet Лига. Бразилецът Евандро спаси "армейците" от загуба с гол в 68-ата минута. Домакините поведоха в 41-ата чинута чрез Стефан Христов.

Двубоят започна с очакван натиск на ЦСКА, но "червените" трудно намираха път към вратата на домакините, които на моменти се защитаваха със 7-8 играчи. Това затрудни  играчите на Люпко Петрович  и те заложиха на ударите от дистанция, които обаче не им донесоха успех. Вратарят на Дунав Макенджиев на два пъти улови шутове на Али Соу, Евандро с глава пък не можа да намери целта.

И съвсем изненадващо русенци поведоха в 41-ата минута след детинска грешка на Тиаго Родригес. Португалецът върна лошо топката към Раул Албентоса и от това се възползва Стефан Христов, който открадна топката и с премерен удар покрай вратаря Черниаускас шокира "червените".

През второто полувреме тонусът в играта на ЦСКА падна още повече и отборът по-трудно стигаше до голови положения. Не помогнаха и направените смени - Люпко Петрович извади и двамата си крайни защитници, които бяха крайно неефиктивни в изграждането на атаките на своя отбор. Резервите Вивиан Соломон-Отабор и дебютантът Брадли Мазику обаче не направиха нищо запомнящо се. Евандро, Али Соу и Бикел опитаха да пробият бетона на домакините, но мерникът им изневери.

И тогава на сцената отново излезе очаквания герой Евандро. Бразилецът показа за пореден път класата си в 68-ата минута. Той получи топката от Кристиян Малинов и от движение я прати неспасяемо във вратата на Дунав. Голът като че ли успокои прекалено гостите, които очакваха съперникът да рухне. Много важни в оставащите минути до края бяха изявите на ветераните Диян Димов и Мартин Ковачев , които влязоха като резерви.

В даденото от съдията Никола Попов продължение футболистите на ЦСКА не показаха достатъчно аргументи, че заслужават победата и логично двубоят завърши 1:1.

СЪСТАВИТЕ

ДУНАВ (3-5-2): Благой Макенджиев - Любен Николов, Михаил Милчев, Росен Колев - Александър Исаевски, Самуел Инкоом, Иван Селеменев, Самир Аясс, Свилен Щерев - Стефан Христов, Ахмед Ахмедов (капитан)

ЦСКА (5-4-1): Витаутас Черниаскуас - Иван Турицов, Раул Албентоса, Петър Занев (капитан), Жеферсон - Жанио Бикел, Кристиян Малинов, Тиаго Родригес, Евандро - Тони Уот, Али Соу