Отборът на Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, победи Партизан с 87:58 (22:14, 23:24, 23:16, 19:4) като домакин в Пирея в двубой от седмия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Успехът бе пети за гръцкия гранд от началото на сезона след като в предишните си срещи допусна две домакински загуби. Сръбският Партизан записа четвърто поражение и продължава с актив 3-4.

Александър Везенков изигра добър мач и допринесе за победата с 15 точки, 7 борби, 4 асистенции и 1 открадната топка за 31 минути на терена.

Баскетболистите на Олимпиакос поведоха с 22:14 след първата част, но до почивката гостите се възползваха от някои грешки на противника и на почивката резултатът бе 45:38. Силна трета четвърт позволи на гръцкия тим да дръпне с по-солиден аванс при 68:54 преди последните 10 минути и до края не позволи на Партизан да мисли за обрат.

Най-резултатен за домакините бе Костас Слукас със 17 точки и 8 асистенции, а за гостите от Белград по 14 точки вкараха Джеймс Нънали и Кевин Пънтър.

За Олимпиакос предстои гостуване на германския Байерн Мюнхен на 17 ноември в следващия кръг от баскетболната Евролига.