Олимпиакос с Александър Везенков допусна трета загуба от началото на сезона в Евролигата. Гръцкият гранд отстъпи с 84:90 като гост на Макаби Тел Авив. Срещата беше от 9-ия кръг на най-силния европейски клубен турнир.

Везенков отново беше на ниво за своя отбор, записвайки "дабъл-дабъл" срещу името си, но това се оказа недостатъчно за победа на Олимпиакост. Крилото завърши със 17 точки и 10 борби за малко над 31 минути на паркета.

Срещата беше изключително равностойна, като Макаби стигна до успеха след много силна последна четвърт, която беше спечелена с 12 точки разлика.

За победителите най-резултатен беше Уейд Болдуин с 22 точки, а Лоренцо Браун добави още 16 точки. Джарел Мартин добави още 13 точки за израелския гранд.

За Олимпиакос най-много точки реализира Янулис Ларендзакис - 21. Костас Слукас добави още 15 точки.

Гърците остават втори във временното класиране с баланс 6-3, докато Макаби е с 5-4 и заема седмо място.