Локомотив Пловдив и Дунав Русе не успяха да си отбележат и завършиха 0:0 на "Лаута" в мач от 11-ия кръг на Първа лига.

Въпреки напускането на треньора Илиан Илиев и временното назначаване на Христо Колев Локомотив не успя да стигне до победата.

Дунав пък продължи серия от пет поредни мача без победа.

Двата отбора проведоха ожесточена битка на терена.

Имаха много положения, но в крайна сметка добрата игра и на двамата вратари не даде възможност на играчите да се разпишат.

Още в 3-ата минута на двубоя Юлиян Ненов центрира, но Ел Харуби улови топката преди Мирослав Будинов да играе с нея.

Минута по-късно топката бе в полето на Дунав, а Веселин Марчев направи пропуск при удар с глава, след добро центриране на Мартин Камбуров.

"Хлапетата" се активизираха и Дани Кики направи фрапантен пропуск при първото чисто положение за Локомотив. Мартин Луков спаси и не позволи да се стигне до промяна в резултата.

В 16-ата минута нов опит на Дани Кики да открив резултата завърши без успех. Той отправи опасно центриране, което обаче завърши в ръцете на Луков.

Три минути по-късно и Дунав имаше своя шанс, но удар на Антон Огнянов мина далеч от целта.

Кики отново бе в центъра на вниманието при опасно разиграване между него и  Димо Бакалов пред вратата на Русе, което обаче не се разви по желания начин.

Напатателя не спря с атаките, но бе фаулиран от капитана на Дунав Диян Димов, който получи жълт картон за нарушението.

Съдията отсъди пряк свободен удар в полза на Локомотив, от който обаче Мартин Камбуров не успя да се възползва.

В 31-ата минута Михаил Милчев получи жълт картон за остро влизане в краката на Дани Кики. А Пламен Крумов от състава на пловдивчани също видя жълтия цвят заради реплики срещу съдията.

Мартин Камбуров отново комбинира с Кики, който отправи силен удар към вратата на Русе, но стражът на русенци изби топката с крак и отново спаси отбора си.

В 36-ата минута Самир Аясс се възползва от дупка в защитата на пловдивчани и стреля към вратата, но топката мина ниско покрай лявата греда.

И Мирослав Будинов намери пролука в защитата и стреля, но Ел Харуби отново беше на мястото си и изби топката.

Първото полувреме завърши без попадения, но с видим превес на пловдивчани.

В началото на втората част Иван Горанов извърши нарушение срещу Юлиян Ненов, който имаше нужда от лекарска намеса, но в крайна сметка се завърна в игра.

Три минути след подновяването на играта Мартин Райнов си издейства жълт картон.

В 49-ата минута дойде и първата възможност за Дунав през втората част.

Русенци отправиха изключително опасна атака, но Веселин Марчев успя да изчисти топката от гол линията.

Около десет минути по-късно Камбуров си издейства нарушение. При отсъден пряк свободен удар той стреля опасно, но топката мина над вратата.

В  69-ата минута Кики отново имаше шанс да промени резултата, като отправи силен удар от далчена дистанция, но топката мина изчън очертанията на вратата.

Камбуров попадна в изгодна ситуция да открие резултата, но Луков отново блесна със страхотно спасяване.

Седем минути преди края на редовното време Антон Огнянов имаше шанс да стреля, но реши да подаде към Нуриддин Давронов. Пасът беше неточен и играчите на Дунав пропиляха възможността да се разпишат.

Нещата на терена се успокоиха до последнния съдийски сигнал и така Локомотив Пловдив и Дунав Русе завършиха 0:0.

Това беше първия двубой от кръга, след който Дунав зае третото място във временното класиране.

Локомотив остана на 9-ата позиция, като се изравни по точки със седмия Берое и 8-ия Пирин Благоевград.