И вторият сблъсък от първия кръг на Първа професионална футболна лига, който противопостави новаци в елита - Дунав – Верея завърши без отбелязан гол 0:0. Мачът се игра на стадион „Лудогорец Арена“ в Разград.

През първото полувреме двата отбора играха доста слабо и предпазливо.

Педро Еуженио стреля от фаул от границата на наказателното поле Дунав в 9-та минута, но топката премина над напречната греда.

Педро отправи много хубав удар в 48-та минута, но Мартин Луков се намеси и изби в корнер.

Амаду Сукуна отправи много хубав удар в 58-та минута, но Мартин Луков спаси.

Ивайло Раденцов отправи добър далечен удар в 60-та минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Пламен Колев.

Педро отправи много хубав далечен удар в 66-та минута, но Мартин Луков се намеси решаващо и изби топката в корнер.

Три минути по-късно Педро бе изведен зад отбраната на Дунав, след което изпревари Мартин Луков и го прехвърли, но Дарко Стоянов настигна топката преди гол линията и успя да изчисти.

Най-спорното положение в мача бе в 76-та минута, когато Васил Шопов овладя топката, след което тя срещна ръката на Владимир Зафиров, но съдията Георги Кабаков прецени, че няма основание да свири дузпа за Дунав.

Така Дунав се завърна в българския футболен елит след 25 години отсъствие с равенство 0:0 срещу Верея.

В следващия кръг Верея е домакин на ЦСКА, а Дунав гостува на Нефтохимик.

Дунав: Мартин Луков, Искандар Джалилов, Дарко Стоянов, Антон Огнянов, Михаил Милчев, Диян Димов, Ивайло Раденцов (62- Светослав Читаков), Юлиян Ненов, Спас Георгиев (52- Николай Колев), Бранимир Костадинов (73- Васил Шопов), Мирослав Будинов

Верея: Пламен Колев, Здравко Илиев, Илия Мунин, Владимир Зафиров, Костадин Слаев, Георги Ангелов, Елиаш да Силва, Педро Еуженио, Александър Пашченко (46- Момчил Цветанов), Амаду Сукуна (87- Александър Якимов), Васил Калоянов (74- Методи Костов)